Komunikat Prasowy

Udostępnij

THE REMAKERS: NARODZINY NOWEGO EUROPEJSKIEGO LIDERA NA RYNKU REGENERACJI CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH

• W celu przyspieszenia rozwoju swojej działalności w ramach planowanego zwiększenia obrotów o 50% do 2030 roku dział remanufacturingu (regeneracja) podzespołów samochodowych Grupy Renault, wchodzący w skład kompleksu Refactory, dołączy jako nowy podmiot do firmy The Future Is NEUTRAL.


• W ramach tej operacji zyska on nową nazwę – THE REMAKERS – podkreślającą jego bogate know-how w remanufacturingu podzespołów i dążenie do osiągnięcia światowego zasięgu.


• Firma THE REMAKERS, dysponująca know-how zdobytym na przestrzeni 75 lat, oferuje gamę podzespołów samochodowych powiększoną do 9 grup towarowych, obejmującą 11 000 pozycji katalogowych o jakości porównywalnej z nowymi produktami, średnio o 30% tańszą dla klienta i bardziej przyjazną dla środowiska.


• THE REMAKERS stawia sobie za cel osiągnięcia pozycji europejskiego lidera w zakresie regeneracji części samochodowych, świadczącego usługi na rzecz wszystkich podmiotów z branży motoryzacyjnej.

The Future Is NEUTRAL poszerza swój portfel działalności poprzez włączenie do niego remanufacturingu części i podzespołów samochodowych prowadzonego w kompleksie Refactory we Flins. Działalność ta, stanowiąca kluczowy element łańcucha wartości w gospodarce o obiegu zamkniętym w motoryzacji, na której w całości opiera się The Future Is NEUTRAL, ma duży potencjał wzrostu, dzięki któremu może ona stać się wiodącym europejskim podmiotem na rynku regeneracji części, obsługującym całą branżę motoryzacyjną. W ramach tej operacji przyjmuje ona nową nazwę: THE REMAKERS.


Utworzenie THE REMAKERS otwiera nowy rozdział i stwarza bardzo atrakcyjne perspektywy rozwojowe. Naszym celem jest zwiększenie obrotów o 50% do 2030 roku w tym zakresie. Dysponujemy licznymi atutami, które powinny pozwolić nam go osiągnąć: fachowa wiedza i powszechnie ceniona jakość naszej działalności, kompetencje inżynierskie w połączeniu z kompetencjami Grupy Renault oraz nasz plan strategiczny. THE REMAKERS korzysta również z efektu synergii z kompleksem Refactory we Flins, pierwszym zakładem w Europie ukierunkowanym w całości na gospodarkę o obiegu zamkniętym w branży motoryzacyjnej, a także z jej przyłączenia do The Future Is NEUTRAL, pierwszej firmy motoryzacyjnej działającej w zakresie całego łańcucha wartości na rynku europejskim.

Rafael Tréguer, dyrektor generalny THE REMAKERS


THE REMAKERS: KNOW-HOW WYPRACOWANE PRZEZ LATA, POZWALAJĄCE STAWIĆ CZOŁA DZISIEJSZYM I PRZYSZŁYM WYZWANIOM


THE REMAKERS dysponuje know-how wypracowywanym od 1949 roku, które jest powszechnie cenione na rynku. Misją firmy jest przywracanie podzespołów samochodowych do stanu porównywalnego z jakością podzespołów fabrycznie nowych poprzez odpowiednie łączenie elementów zregenerowanych z nowymi. Ta specjalistyczna wiedza będzie od teraz oferowana całej branży motoryzacyjnej zgodnie ze strategią The Future Is NEUTRAL rozwijania i otwierania na świat całego swojego arsenału technologicznego.


Rozwój THE REMAKERS będzie wspierany w ramach planu inwestycyjnego The Future Is NEUTRAL do 2030 roku w łącznej kwocie 500 milionów euro przewidzianych na rozwój istniejących rodzajów działalności i uruchamianie nowych. Europejski rynek części zamiennych dynamicznie się rozwija i ma duży potencjał wzrostu. Jego wartość w 2022 roku była szacowana na około 6,8 miliarda euro, a do 2030 roku powinna wzrosnąć do 8,2 miliarda euro1. Wzrost ten będzie głównie napędzany starzeniem się aktualnie użytkowanej floty pojazdów i przyspieszeniem procesu elektryfikacji. Dzięki wsparciu Grupy Renault, pioniera elektromobilności, oraz specjalistycznej wiedzy w zakresie „reverse engineering” (inżynierii odwrotnej) THE REMAKERS wkracza na rynek ze znaczną przewagą w sferze remanufacturingu komponentów elektrycznych i elektronicznych i zamierza podwoić inwestycje w tę działalność w celu umocnienia swojej pozycji lidera.


Nazwa opowiadająca o historii i przyszłości


Nazwa THE REMAKERS kładzie szczególny nacisk na element ludzki, zbiorowe działanie oraz doświadczenie i know-how zdobywane przez lata. Pochodząca od angielskiego słowa „maker” (osoba, która wytwarza) nazwa THE REMAKERS określa tych, którzy poprzez swoje działania przywracają do życia niesprawne części, i jest w pewnym sensie próbą wyeksponowania każdego z naszych pracowników jako uczestnika gospodarki o obiegu zamkniętym. Przykuwająca uwagę i nowoczesna nazwa THE REMAKERS wyraża również ambicje firmy rozwijania działalności na arenie międzynarodowej.

Przedrostek "RE" zawiera w sobie symbol gospodarki o obiegu zamkniętym (jak w słowach „remanufacturing" czy „renowacja”) oraz stanowi ukłon w stronę Grupy Renault i Refactory, podczas gdy „THE” nawiązuje do nazwy The Future Is NEUTRAL.


OFERTA THE REMAKERS: KORZYSTNIEJSZA DLA PLANETY I KLIENTÓW


Oferta THE REMAKERS, stanowiąca uzupełnienie dla oryginalnych części i szczególnie dobrze dostosowana do starszych pojazdów, jest alternatywą bardziej przyjazną dla środowiska (z uwagi na oszczędność surowców, energii i wody oraz mniejszą emisję ekwiwalentu CO2 w porównaniu z produkcją nowych części) i bardziej ekonomiczną dla klienta (średnio o 30% tańszą w porównaniu z nowymi częściami).


W celu wykorzystania tej wzrostowej tendencji rynkowej THE REMAKERS wdraża plan strategiczny mający na celu poszerzenie portfela produktów i zwiększenie liczby podmiotów partnerskich w celu umocnienia swojej pozycji w Europie. Oferta THE REMAKERS obejmuje już 9 grup towarowych i liczy ponad 11 000 pozycji katalogowych: podzespoły mechaniczne (silniki, skrzynie biegów, turbosprężarki, wtryskiwacze), elektryczne (silniki elektryczne, moduły energoelektroniczne) i elektroniczne (systemy multimedialne). THE REMAKERS stawia sobie za cel przyspieszenie wprowadzania nowych rodzajów części na rynek, w szczególności na potrzeby rosnącej liczby samochodów hybrydowych i elektrycznych. Świadectwem tego jest ogłoszenie pierwszej oferty remanufacturingu silników samochodów elektrycznych w Europie (marzec 2024 r.) oraz liczne inne aktualnie wdrażane projekty w dziedzinie energoelektroniki, przy wsparciu i z wykorzystaniem wiedzy uznanych w tej branży podmiotów.




1 Na podstawie modelu rynkowego opracowanego przez firmę doradczą Deloitte z wykorzystaniem danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Części Motoryzacyjnych CLEPA i z innych źródeł zewnętrznych oraz eksperckiego rozpoznania trendów i potrzeb konsumenckich w branży motoryzacyjnej.

Galeria

Filmy

Pliki do pobrania

Pozostań w kontakcie

Śledź nas w mediach społecznościowych

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies